KAMP PROGRAMI
Bafa Sanat Kampı, 01 Temmuz 2018 tarihinde başlayacaktır.

Her hafta Pazar günü başlayan sanat kampına saat 16.00’ya kadar katılabilirsiniz. (Ulaşım için KAMPA ULAŞIM sayfamızı inceleyiniz) Saat 16.00’da kamp programını açıkladığımız ve katılımcıların tanıştığı bir toplantımız var. Toplantımızı çay, kahve ve ikramlar eşliğinde yapıyoruz.

Saat 18.00’de kampımızdan kısa ve keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yolumuz Bizans Kalesi’ne… Kaleden günbatımı çekimlerini yapıp kampımıza döneceğiz.

Pazar günü saat 21.30’da akşam yemeği yiyoruz ve izleyeceğimiz fotograf gösterisiyle haftalık programımızda gezeceğiz yerleri tanıyoruz… Katılımcılar atölye programlarını akşam yemeği sonrasında da seçebilecekler.

Pazartesi gününden Cuma’ya kadar sabah 08.00 – 10.00 arasını kahvaltıya ayırdık. Daha sonra saat 12.30’a kadar seçtiğiniz atölye çalışmasına katılıyorsunuz. 13.00 – 14.00 arasında da öğle yemeğindeyiz. Her gün öğlen yemeğinden sonra kısa bir siesta molamız var. Günlük programlarımız 15.30’da başlıyor ve her gün farklı bir etkinliğimiz var.

kampPAZARTESİ
Bugün Antik Herakleia Kenti üzerine kurulmuş olan Kapıkırı Köyü’nü keşfediyoruz. Şehir Meclisi’nden başlayacak yürüyüşümüz, köy içinde devam ederek antik tiyatro ve eski şehir surlarına uzanacak.Gün batımında Bafa Gölü kıyısında yapacağımız özel fotograf çekimlerimiz olacak. Pansiyondaki akşam yemeğimizin ardından dileyen katılımcılarla yıldız çekimleri gerçekleştireceğiz. Çekim yapmayan dostlarımız da içecekleriyle bizlere eşlik edebilirler.

SALI
Bugün kahvaltının ardından tekne turu için Didim’e geçiyoruz. Gün boyu deniz keyfi yapacağız.

ÇARŞAMBA
Bugün Bafa Gölü’nde tekne turu yapıyor ve adaları ziyaret ediyoruz. Adalarda keyifli yürüyüşler ve fotograf molaları sizleri bekliyor.

PERŞEMBE
Bu öğleden sonra 3 önemli antik kenti gezeceğiz. Milet, Didim ve Priene Antik Kentlerinde tarihe doyacaksınız. Öğleden sonramızı deniz keyfine ayırdık. Akşam yemeği kampımızda… Yemekten sonra sohbetimiz müzik, fotograf ve filmler eşliğinde sürecek.

CUMA
Pansiyonumuzdan başlayarak Herakleia Kentinin akropol ve antik yol yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. Dileyen dostlarımızla Athena tapınağında gün batımı çekimleri de yapacağız. Akşam yemeği ardından köyden sazcı Mehmet Dayı misafirimiz olacak, yöresel türkülerle akşamımıza renk katacak.

CUMARTESİ
Kampımızın son gününde kahvaltının ardından çantalarımızla yola çıkıyoruz. Milas – Selimiye’deki yerel pazarı gezeceğiz. Pazarın en büyük özelliği yöre insanlarının ürünlerinin sergilenmesi. Pazarın içinde semer ustası, soğuk demirci, yorgan ustası var. Öğle yemeği için dileyen ciğercide dileyen esnaf lokantasında seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Yemekten sonra “Dutlu Kahve”de çay eşliğinde kamp değerlendirmesi yapıyor, katılım sertifikalarımızı dağıtıp vedalaşıyor…